سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خرابی سیستم گرمایشی کولر گازی

کولر گازی باد گرم ندارد

بهتر است کولر گازی قبل از استفاده از حالت گرمایش سرویس شود. وقتی گزینه گرمایش یا Heat را با ریموت انتخاب کرده و دمای ایده آل خود مثلا 25 درجه را تنظیم نمودید، به کار افتادن باد گرم حدودا 5 دقیقه طول میکشد زیرا پنل داخلی باید گرم شود، اما اگر این مدت زمان طولانی شد، کولر گازی شما احتمالا نیاز به شارژ گاز دارد.

 اثر کمبود گاز بر کارکرد گرمایشی کولر محسوس تر از تاثیر آن بر کارکرد سرمایشی کولر گازی است.

مشکل به کار افتادن حالت دیفراست با فواصل کم نیز میتواند بر اثر کمبود گاز باشد. در حالت کلی، برای استفاده از قابلیت گرمایش باید میزان گاز کولر گازی چک شود. کمبود گاز میتواند باعث بروز آسیب های جدی به دستگاه شود.

همانطور که در مقاله های قبل گفته شد سرویس دوره ای کولرگازی در تبادل دمایی کویل‌های یونیت بیرونی و پنل دستگاه اهمیت زیادی دارد؛ همچنین در کاهش مصرف انرژی کولرگازی نیز موثر است. بنابراین بهتر است برای سرویس دوره‌ای و تعمیر کولرگازی خود از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید و به این شکل مراقب کولرگازی خود در تمامی فصل‌ها باشید.

قطعاتی که مرتبط و موثر به گرم نشدن کولر گازی است، به صورت زیر آورده می شود.

با چک کردن قطعات زیر و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن آنها و یا در صورت خرابی تعویض قطعات گرمای کولر گازی و در نتیجه دمای مناسب محیط زندگیتان را تنظیم نمایید

1- شیر برقی کولر گازی

2- برد الکترونیکی فرمان

3- فن بلوور داخلی پنل

4- فن کندانسور

5- مجموعه موتور کولر گازی

6- اوپراتور

7- لوله مویی

8- کنتاکتور کولر گازی

9- خان کولرگازی

خرابی یا صحیح کار نکردن یکی از قطعات باعث مشکلات گرمایش کولر گازی می شود و یا دمای اتاق به طور مطلوب گرما نداشته باشد که می توان با مراجه به متخصص تعمیرات این مشکل را به راحتی حل نمایید.